Průzkum spokojenosti zaměstnanců

Každá firma by chtěla své možnosti využívat naplno. Chtěla by zlepšovat kvalitu, efektivnost, dovednosti zaměstnanců atd. Největším zdrojem, jak těchto cílů dosáhnout jsou spokojení zaměstnanci. A ti se dají zjistit prostřednictvím průzkumu spokojenosti zaměstnanců.

 

Jak jednodušeji zjistit spokojenost Vašich zaměstnanců než dotazníkem sestaveným na míru? Rychlá, účinná, snadná a levná metoda průzkumu spokojenosti zaměstnanců je možná i online. K tomu Vám dopomohou specializované firmy, které Vám zařídí vše potřebné.

 

Využití online průzkumu spokojenosti zaměstnanců

Proč právě použít tuto metodu online? Odpověď je jednoduchá. Průzkum spokojenosti zaměstnanců využívají především středně velké až velké společnosti. V tom případě se předpokládá, že počet zaměstnanců je vyšší a přece nechcete ztrácet čas vyplňováním dotazníků na papír a následně zdlouhavým vyhodnocováním. Online průzkum spokojenosti zaměstnanců šetří Váš čas i peníze!

 

V rámci průzkumu spokojenosti zaměstnanců můžete zjistit, zda firma funguje podle Vašich představ, popř. kde se nacházejí nějaké nedostatky, zda jsou zaměstnanci spokojeni jak s rozdělováním práce, tak s pracovním přístupem k nim, zda jsou spokojeni se svými výhodami, se vztahy na pracovišti a spoustu dalších užitečných věcí.

 

Personalisté a manažeři vytvářejí strategie, o kterých si myslí, že jsou nejlepší variantou pro danou firmu, ovšem jejich očekávání se můžou výrazně lišit od reality. Pokud jimi vytvořená strategie má jiné výsledky než předpokládali a oni se o tom nedozví, pak je tu právě průzkum spokojenosti zaměstnanců, který může mnohé vysvětlit.

 

Co je cílem průzkumu spokojenosti zaměstnanců?

Prvním krokem je přesné vytyčení cílů, kterých chceme dosáhnout. Všeobecně je cílem průzkumu spokojenosti zaměstnanců přesně přijít na způsob, který vnese do firmy co největší přínosy.