Lov mečounů na Mauriciu

Rádi rybaříte? Máte rádi adrenalin a zajímavé zážitky jsou Vaší vášní? Lov mečounů na Mauriciu Vás uchvátí!

 


 

Mauricius je klenotem mezi všemi destinacemi v nabídce cestovních kanceláří po celé Evropě. Ostrov Mauricius, často nazývaný perla Indického oceánu, leží cca 2000 km jihovýchodně od pobřeží Afriky a cca 900 km východně od Madagaskaru.

 

Celoročně zelený ostrov s pestrou florou a faunou je vulkanického původu a díky korálovému útesu, který obklopuje téměř celé 330 km dlouhé pobřeží ostrova, nabízí Mauricius jedny z nejkrásnějších pláží na světě. Průzračné teplé vody Indického oceánu přináší turistům nezapomenutelné zážitky strávené na pláži, při vodních sportech nebo potápění.

 

Díky tomu, že se Mauricius nachází na jižní polokouli (léto zde mají opačně než u nás), sezóna zde začíná koncem září a trvá až do poloviny května. Období s většími srážkami je od konce ledna do poloviny března. Srážky jsou formou krátkých přeháněk a bouřek převážně v odpoledních hodinách.

 

Mezi největší zážitek patří lov mečounů (marlinů) na volném moři. Rybolov na volném oceánu je vyhledávanou aktivitou milovníků rybolovu a adrenalinu. Probíhá na volném oceánu 5 – 15 km od západního pobřeží ostrova Mauricius, v jedné z nejlepších lokalit pro lov mečounů – Marlinů na světě.

 

Zabojovat si se 150 kilovým mečounnem, marlinem modrým je zážitek, který doporučujeme každému, komu koluje v krvi nadbytek adrenalinu.

 

Při rybolovu vám v těchto místech oceánu mohou na udici zabrat barakudy, tuňáci, dorada, plachetníci, žraloci, ale top v žebříčku úspěchu lovu je mečoun – Marlin.