Kvalitní české ubrusy

Ubrusy plní dvě hlavní funkce. První z nich je funkce ochranná, kdy mají ubrusy za úkol chránit stůl před poškozením, např. před politím nějaké tekutiny, která zanechává fleky, před dětmi a jejich kresbami často mimo papír a nebo také před neúmyslnými škrábanci. V tomto případě se používají velké ubrusy pro zakrytí celého stolu.

Druhou funkcí, kterou ubrusy plní je estetická stránka. Zde se používají menší ubrusy jako dekorace.

 

Nejčastěji se ubrusy vyrábějí z textilního materiálu. Ubrusy vyrobené z igelitové fólie se velmi snadno udržují. Dále mohou být ubrusy vyrobeny z lýčí a rákosu.

 

Ubrusy Polášek se nabízejí z těchto materiálů:

-          teflon,

-          teflon Du Pont,

-          50 % bavlna a 50 % polyester,

-          100 % bavlna.

 

Mezi teflonovými ubrusy najdete i ty, které jsou odolné vůči skvrnám. Ubrusy kombinované ze dvou materiálů jako je 50 % bavlna a 50 % polyester, mají přírodní vzhled a velmi snadno se udržují. Damašek ubrusy jsou vhodné do hotelů, restaurací, ale i do domácností.

 

Ubrusy se prodávají v klasických rozměrech, ale dají se ušít i v atypických velikostech, vždy záleží na přání zákazníka. Kulaté či hranaté ubrusy vybírejte vždy podle tvaru vašeho stolu.

 

Co je to anglické prostírání?

Pokud chcete nechat vyniknout stůl, existuje takzvané „anglické prostírání“. To znamená, že se před hosty předkládají ubrousky ze silnějšího plátna. Tyto ubrousky mohou být jednoduché nebo vyšívané, bílé či barevné.

 

Jaké barvy ubrusů vybírat?

Při koupi ubrusů se klade důraz na materiál a barvu ubrusu. Barevně by měl ubrus ladit ke zbytku jídelny, kuchyně. Už dávno není pravidlem, že bílý ubrus je ten nejsvátečnější. Dají se použít i jiné barvy a nebo jen barevné výšivky na ubrusu. Pokud používáme ubrus na Vánoce, Velikonoce a podobné svátky, měla by barva i výšivky korespondovat s těmito událostmi. Při opravdu slavnostních událostech se používají dva ubrusy na sebe. Svrchní ubrus je vždy menší než spodní a jsou vždy v odlišných barvách.