Evropská společnost

Evropská společnost a její výhody?

Vstup naší krajiny do Evropské Unie přinesl České republice mnoho výhod a samozřejmě i nevýhod. Klady tohoto vstupu jsou však naproti kritice prezidenta Václava Klause více než zjevné a přinášejí naší krajině mnoho pomoci a výhod v podnikání a obchodě. Velkou výhodou je volný pohyb pracovních sil a kapitálu, což přineslo našim občanům i firmám mnoho pozitiv.


Velkou výhodou pro podnikatele je možnost vytváření nové formy podnikání, přesněji se jedná o založení evropských společnostíJejí mezinárodní značkou je SE a v první řade se zodpovídá evropským právním orgánům, přičemž až následně podléhá zákonům dané krajiny.

 

Tato společnost je zavedena v krajinách EU od roku 2001 a dá se založit několika způsoby. Evropská společnost vzniká mezinárodním spojením dvou nebo  více společností, dále také vytvořením společného holdingu těchto společností, založením navazující společnosti k hlavní evropské společnosti a také změnou právní formy podnikání. V současnosti je také populární nákup těchto společností jako ,,ready – made společnosti,“ čili společnosti, jenž jsou předem vytvořeny a určeny na další prodej bez pohledávek. Prodej ready – made evropských společností se stává oblíbeným a v tomhle oboru obchodu existuje pro něj světlá budoucnost. Integrace v Evropě totiž bude ještě silnější a to dává předpoklad i k tomu, že evropské společnosti mají velkou perspektivu a oplatí se do nich investovat. Ostává jen na vás, jestli si zvolíte možnost podnikání v spojené Evropě.